Jak zaručeně zvýšit produktivitu

Vlivem špatného finančního managementu jsem se nedávno dostal do situace, kdy mi zbývaly finanční prostředky pouze na dva měsíce živobytí. Pro člověka na volné noze bez pravidelného příjmu, je takováto situace docela nepříjemná. Velmi mě překvapilo, jakým způsobem toto zjištění zvýšilo moji produktivitu. Vidina toho, že za pár měsíců budu na nule byla neskutečně motivující. Bohužel, týden na to mi přišly peníze ze zálohy za aktuální zakázku, takže jsem si tohoto zdravého stresu příliš neužil. Ale i tak jsem si krásně uvědomil, jaké dopady to mělo na mojí psychiku.

Tedy, pokud trpíte nedostatkem produktivity, mé kontroverzní doporučení pro odvážné zní: Hoďte time managementové techniky za hlavu a raději dejte všechny své úspory někam, kde k nim nebudete mít přístup. Nechte si jen prostředky pokrývající vaše průměrné dvouměsíční náklady. A popusťte uzdu své kreativitě. Dva měsíce jsou dostatečně dlouhá doba na to, stihnout něco někde vydělat.

Asi si to ještě někdy zopakuji. Asi poruším zásadu své 3 – 4 měsíční finanční rezervy a odešlu peníze někam, kam na ně nebudu moci šáhnout. A zakusím opět trochu více adrenalinu. Konec konců pod stresem dokážu fungovat docela dobře. A kdyby bylo nejhůř, ještě jsou tu FFF (friends, family and fools), kteří mě dokáží podržet.

Jaké máte zkušenosti s podobnými situacemi nedostatku? Držíte si nějakou finanční rezervu?

Pokud se dnes nudíte, zjistěte, proč máte nedostatek peněz a přečtěte si rady jak vyjít i s málem. Je zajímavé, že články s věnující se problematice nedostatku peněz jsem našel hlavně na webových portálech pro ženy…

7 thoughts on “Jak zaručeně zvýšit produktivitu

  1. To je hloupost, pokud jsi si jist, že každý měsíc ty peníze vyděláš díky svojí práci, tak tě to motivovat nebude, akorát je pak člověk nervózní z toho, že má málo nebo už mu něco dochází. Daleko lepší motivace je si dát nějaké milestony, cíle, třeba že chceš investovat 100 000 do projektu a potřebuješ to do 3 měsíců, klidně si udělat nějakej progress bar, na lidskou psychiku a přirozenou mužskou dravost to má neuvěřitelnou sílu.

    • No ja si prave zadnym stalym prijmem jist nejsem. Klidne se mi muze stat, ze vyfakturuju balik a pak 4 mesice nevyfakturuju nic.
      Cile typu ze do nejakeho data vydelam nejakou castu jsem si daval, ale moc to na me nefungovalo. Asi kazdy ma psychiku trochu jinou.

  2. Každý den si píšu, kolik jsem vydělal (rozpočítáno dle hodinovky k danému pracovnímu úkolu) a celkem mě to motivuje vydělat za týden určitou sumu peněz, porovnat to s předchozím týdnem a podobně. Aktuální zůstatek na běžném účtu je pro mě z určitého hlediska příliš malá motivace (přestože se také občas blíží nízkým hodnotám).

  3. Dávám dohromady náměty, jak motivovat moje zákazníky a narazil jsem na Váš příspěvek. Negativní motivace je určitě vělmi silná. Má jednu podstatnou nevýhodu a to je stres. Stojí nám to za to se stresovat, abychom dosáhli cíle? Já si myslím, že jen do jisté míry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge